Terapie FSM
WIĘCEJ O FSM
CELE FSM
- udzielić pomocy każdemu pacjentowi, który zmaga się z bólem i chce tą pomoc przyjąć
- szkolić lekarzy i terapeutów, którzy będą potrafili tej pomocy udzielić
- przekazywać wiedzę, publikować i promować terapie FSM, w taki sposób aby mogły się rozwijać i przynosić szeroko pojęte korzyści.
FSM – MIKROPRĄDY O SPECYFICZNYCH CZĘSTOTLIWOŚCIACH (FSM – Frequency Specific Microcurrent)
FSM to metoda terapeutyczna wykorzystująca prądy o bardzo niskim natężeniu (µA – mikroampery) w połączeniu z efektem rezonansu specyficznych częstotliwości na poszczególne tkanki i symptomy, która ma za zadanie wyeliminowanie objawów i poprawę stanu zdrowia. A oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące FSM:
JAKA JEST HISTORIA TERAPII REZONANSOWEJ?
W latach 1900 – 1934 tysiące osteopatów i lekarzy wykorzystywało częstotliwości i terapie elektromagnetyczne aby leczyć swoich pacjentów. Oprócz pracy z chorymi prowadzili oni badania, publikowali swoje odkrycia w czasopismach branżowych, książkach i na spotkaniach zawodowych.
W roku 1934 Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) zadeklarowało, że terapie elektromagnetyczne, leki homeopatyczne, terapie żywieniem i ziołami są metodami nienaukowymi, a leki farmakologiczne i chirurgia są przyszłością medycyny. Lekarze zostali pouczeni o groźbie utraty prawa do wykonywania zawodu w przypadku wykorzystywania w swojej praktyce częstotliwości i urządzeń do terapii elektromagnetycznej. W ten sposób terapie te zostały wyeliminowane z użycia, a urządzenia wylądowały na strychach czy zapleczach. W 1951 roku FDA ogłosiło wszystkie te urządzenia nielegalnymi. Historia tych terapii odeszła w zapomnienie wraz ze śmiercią całego pokolenia lekarzy i terapeutów, którzy za ich pomocą leczyli chorych. Nie mamy dziś sposobu na to, aby dowiedzieć się jak częstotliwości były opracowane i rozwijane.
W roku 1995 dr chiropraktyk Carolyn McMakin otrzymała listę częstotliwości od osteopaty, który w roku 1946 odkupił praktykę, a wraz z nią ukryte na zapleczu urządzenie z 1922 roku. Do tego właśnie urządzenia dołączona była lista częstotliwości. Uznając, że zapisane na liście częstotliwości są poprawnie dobrane, były one podawane za pomocą dwukanałowego, mikroprądowego urządzenia. Rezultaty tych terapii były nie tylko fascynujące, ale również niemal natychmiastowe. Zdefiniowane częstotliwości zdawały się działać tylko i wyłącznie w tym zakresie do którego były przypisane. Częstotliwość wygaszająca stan zapalny, dokonywała dokładnie tylko tego – wygaszała stan zapalny. Częstotliwość do usuwania blizn – rozpuszczała bolesne tkanki bliznowe i zwiększała tym samym zakres ruchu, ale nie miała żadnego efektu na stan zapalny. Częstotliwość hamująca krwawienie – zapobiegała powstawaniu siniaków, ale nie działała na stan zapalny, ani na zwiększenie zakresu ruchów.
Po ponad roku wykorzystywania techniki FSM na swoich pacjentach dr McMakin zaczęła jej uczyć w styczniu 1997 roku, aby dowiedzieć się, czy rezultaty będą powtarzalne. Już w lipcu 1997 roku studenci obserwowali takie same efekty terapii jakie były osiągane w klinice dr McMakin. Szkolenia terapeutów FSM odbywają się po dziś dzień na całym świecie. Społeczność praktyków FSM liczy już ponad 1800 osób. Dzięki książkom „Frequency Specific Microcurrent in Pain Management (Elsevier 2010) oraz The Resonance Effect (North Atlantic Books 2017) (dostępna również w języku polskim „Efekt rezonansu” Wydawnictwo MaKaGaMa 2019) listy protokołów i częstotliwości są dostępne dla szerokiej publiczności.
CZYM JEST MIKROPRĄD?
Mikroprąd to prąd, którego natężenie podaje się w milionowych częściach ampera. Prąd o takim natężeniu produkuje twoje własne ciało, dlatego właśnie nie możesz go poczuć podczas terapii. Wykazano, że mikroprąd wzmaga produkcję ATP w komórkach o 500% a liczne opracowania naukowe dokumentują zdolność mikroprądu do poprawy procesu gojenia ran i złamań.
CZYM SĄ CZĘSTOTLIWOŚCI?
Częstotliwości FSM to mierzone w Hertzach impulsy elektryczne lub inaczej ilość impulsów elektrycznych na sekundę. Wszystkie częstotliwości FSM mają wartość poniżej 1000 Hz. Skąd wzięły się częstotliwości? Częstotliwości FSM pochodzą z listy, która była dołączona do stworzonego w 1922 roku urządzenia. Kiedy odeszło pokolenie lekarzy, które pracowało nad rozwijaniem terapii częstotliwościami wraz z nimi odeszła ta historia. Nie ma możliwości, aby dowiedzieć się jak powstały i były rozwijane listy częstotliwości.
JAKIE DOLEGLIWOŚCI PODDAJĄ SIĘ TERAPII CZĘSTOTLIWOŚCIAMI?
Częstotliwości zdają się zmieniać poziom bólu, funkcję a nawet strukturę tkanek w wielu schorzeniach. FSM sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku redukcji stanu zapalnego, leczenia fibromialgii, bólu mięśni, nerwów, stawów oraz przy rozpuszczaniu i zmiękczaniu tkanki bliznowatej. Zdolność terapii FSM do redukcji stanu zapalnego pomogła tysiącom pacjentów z dolegliwościami ściśle związanymi z przewlekłymi stanami zapalnymi takimi jak astma, syndrom jelita drażliwego, choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca czy neuropatie cukrzycowe. Pacjenci, którzy poddają się terapii FSM w ciągu czterech godzin od powstania świeżego urazu, takiego jak np. wypadek komunikacyjny lub zabieg chirurgiczny doznają redukcji poziomu bólu, a proces gojenia zostaje w sposób znaczący przyspieszony, zarówno dzięki działaniu samego mikroprądu jak i specyficznych częstotliwości. Nie ma gwarancji powodzenia każdej terapii u każdego pacjenta. Generalnie rzecz biorąc, częstotliwości albo działają, albo nie. Jeśli nie działają nie mają żadnego negatywnego efektu na pacjenta. Dopóki wdrożenie odpowiednich, sprawdzonych protokołów nie jest opóźniane ani wstrzymywane, FSM „nie zaszkodzi, może pomóc”. Terapeuci są szkoleni w taki sposób, że wiedzą, iż terapie FSM są uzupełnieniem dla innych procedur, które są właściwe dla danej dyscypliny w jakiej specjalizuje się terapeuta, po postawieniu odpowiedniej diagnozy.
JAK DZIAŁAJA CZĘSTOTLIWOŚCI?
Dane pochodzące z badań sugerują, że częstotliwości zmieniają sygnalizację komórki poprzez modyfikację działania receptorów na błonie komórkowej, co skutkuje zmianą ekspresji genetycznej, a w konsekwencji zmienia się funkcjonalność, a nawet struktura komórki. Taka jest teoria na dzień dzisiejszy, która musi zostać potwierdzona eksperymentalnie.
NA CZYM POLEGA RÓŻNICA W DZIAŁANIU CZĘSTOTLIWOŚCI I FARMACEUTYKU?
Leki zmieniają receptory komórki tak, jak zwykły klucz otwiera zamek w drzwiach. Działanie częstotliwości na receptory można porównać do kluczyka radiowego, który ma zaprogramowaną konkretną częstotliwość i działa na odległość.
JAKIE JEST RYZYKO LUB NIEBEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA CZĘSTOTLIWOŚCI?
Dla pacjenta nie ma żadnego ryzyka o którym byśmy wiedzieli. Terapeuta musi pamiętać o wszystkich przeciwwskazaniach i środkach ostrożności w trakcie wykonywania terapii. Istnieją takie częstotliwości, które usuwają tkankę bliznowatą i nie powinny być stosowane w ciągu pierwszych sześciu tygodni od nowego urazu (lub zabiegu chirurgicznego). U pacjentów z rozrusznikiem serca elektrody nie powinny być umieszczane tak, aby częstotliwości przecinały się w klatce piersiowej. Kobiety w ciąży nie powinny poddawać się terapii FSM, nawet jeśli wiadomo, że nie zaobserwowano żadnych reakcji niepożądanych. Częstotliwość wygaszająca stan zapalny zrobi to, nawet jeśli w organizmie toczy się infekcja, która może się zaostrzyć po wygaszeniu za pomocą terapii FSM stanu zapalnego.
CZY FSM DZIAŁA NA KAŻDEGO?
Pacjent, który jest odwodniony nie będzie mógł odczuć pozytywnych efektów terapii FSM. Każdy pacjent powinien wypić co najmniej 1 litr wody w ciągu czterech godzin poprzedzających terapię. Pacjenci, którzy są przewlekle odwodnieni mogą potrzebować jeszcze większej ilości wody, aby terapia była skuteczna.
Skuteczność terapii FSM zależy całkowicie od trafnego zdefiniowania przyczyny problemu. Na przykład ból barku może być spowodowany problemem w mięśniach, ścięgnach, kaletkach maziowych, nerwach lub stawach. Wszystkie te miejsca generujące ból mogą być skutecznie poddane terapii FSM, ale terapeuta musi poddać działaniu mikroprądów odpowiednią tkankę, tą, która generuje ból, aby go wyeliminować. Na analogia ma zastosowanie do każdego problemu zdrowotnego.
JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY CZĘSTOTLIWOŚCIAMI FSM A CZĘSTOTLIWOŚCIAMI RIFE’A?
Częstotliwości Rife’a to wszystkie o wartości ponad 8000Hz, częstotliwości FSM są poniżej 1000Hz. Częstotliwości Rife’a były wykorzystywane do leczenia raka, FSM nie leczy raka. FSM było wykorzystywane do leczenia bólu kości spowodowanego przerzutami, oraz w przypadku mdłości po chemioterapii.
CZYM SIĘ RÓŻNI MIKROPRĄD OD LASERA?
Mikroprąd dostarcza elektrony, a w opublikowanych badaniach opisywane jest zjawisko wzrostu produkcji ATP w komórkach. Laser oscyluje w ustalonych częstotliwościach aby przynieść pozytywne rezultaty terapii, co opiera się na trochę innej zasadzie niż FSM.
NA CZYM POLEGA RÓŻNICA MIĘDZY MIKROPRĄDEM I URZĄDZENIEM TENS?
Mikroprąd jest zatwierdzony w kategorii „Urządzenia TENS” przez FDA. Urządzenia TENS podają tysiąc razy wyższe natężenie, rzędu miliamper, które powoduje skurcz mięśni i blokuje sygnały bólowe, które wędrują rdzeniem kręgowym do mózgu. Urządzenia TENS jedynie blokują ten sygnał nie zwiększając produkcji ATP w komórkach, nie redukują stanu zapalnego, ani nie przyspieszają procesu regeneracji i gojenia się tkanek.
PROBLEMY ZDROWOTNE PODDAJĄCE SIĘ TERAPII FSM:
- Zapalenie ścięgna Achillesa
- Zrosty brzuszne
- Astma
- Porażenie Bella
- Łagodny przerost prostaty
- Zapalenie oskrzeli
- Zespół cieśni nadgarstka
- Regionalny zespół bólowy (CRPS)
- Wstrząs
- Neuropatia cukrzycowa
- Problemy emocjonalne
- Endometrioza
- Fibromialgia z urazu kręgosłupa
- Złamania
- Wole
- Dna moczanowa
- Bóle głowy
- Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego
- Syndrom jelita drażliwego
- Ból od kamieni nerkowych
- Ból dolnej partii pleców
- Stan zapalny wątroby
- Obrzęk limfatyczny
- Migrenowe bóle głowy
- Bóle mięśni
- Ból mięśniowo-powięziowy i punkty spustowe
- Bóle szyi
- Ból nerwowo-mięśniowy i stan zapalny
- Bóle nerwów
- Choroba zwyrodnieniowa stawów
- Neuropatia obwodowa
- Neuralgia popółpaścowa
- Zespół bólu wzgórzowego po udarze
- Bóle pooperacyjne
- Zespół stresu pourazowego (PTSD)
- Odruchowa dystrofia współczulna (RSD)
- Blizny
- Rwa kulszowa
- Półpasiec
- Ból barku
- Stan zapalny zatok
- Ból dysku kręgowego
- Urazy sportowe
- Skręcenia
- Ból stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ)
- Uraz ścięgien i więzadeł
- Napięciowe bóle głowy
- Łokieć tenisisty
- Zespół ujścia klatki piersiowej
- Gojenie ran
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat FSM, opublikowanych badań, zajrzyj na stronę www.FREQUENCYSPECIFIC.COM
FSM
Z każdym kolejnym pacjentem FSM zmienia medycynę.
Każdy kolejny terapeuta FSM zmienia życie swoich pacjentów.
Zmiana życia jednego pacjenta zmienia jego świat i cały świat.
FSM – nowe podejście do terapii bólu, stanu zapalnego, urazów